معرفی منطقه 22 تهران

منطقه22

منطقه 22 شهرداری تهران جدیدترین منطقه شهری تهران است که در شمال غرب تهران واقع شده‌است.

در معرفی منطقه 22 تهران باید گفت که این منطقه از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه ۵ شهرداری تهران، از غرب به محدوده ورآورد شمالی و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود می‌گردد.

مساحت این منطقه حدود ۶۲۰۰ هکتار است که از این مساحت حدود ۱۳۰۰ هکتار متعلق به فضای سبز می‌باشد.

میانگین ارتفاع منطقه از سطح دریا 1340 متر می باشد.

تاریخچه

اراضی این محدوده در ابتدا متعلق به خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بوده است که پس از انقلاب، این اراضی ملی اعلام شد و مقداری از آن به سازمان زمین شهری واگذار شد. پس از مواجهه مسئولین شهر با مشکلات کلانشهر تهران، آنها به این نتیجه دست یافتند که می‌توان این منطقه را مطابق با الگوهای شهرسازی نوین به محدوده‌ای برای خدمات رسانی به شهر تهران و جبران کمبودهای رفاهی دیگر مناطق تبدیل نمود. بر همین اساس شهرداری منطقه۲۲ در سال ۱۳۷۹ کار خود را آغاز نمود.

مشخصات منطقه

منطقه ۲۲ در سطح تهران و فراشهری از قابلیت دسترسی مطلوبی برخوردار است. دسترسی‌های این منطقه بزرگراه‌های حکیم، همت، آزادگان، تهران-کرج و آزادراه در دست ساخت تهران-شمال می‌باشد.

این منطقه در طرح تفصیلی تهران به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح شده است تا نیازهای رفاهی شهر تهران را برطرف سازد که بر همین اساس پروژهای بسیاری از جمله آبشار تهران، دریاچه چیتگر ، محور چهارباغ ،بوستان جوانمردان ایران،شهربازی هزارویک شهر(تهران لند)، تهران مال، پارک آبی چیتگر، ایران مال، مجتمع تجاری اداری آرتمیس، پردیس سوارکاری، تله کابین و مونوریل چیتگر در این منطقه در حال ساخت و تکمیل می‌باشند.

با وجود پارک‌های جنگلی چیتگر، خرگوش دره، لتمال کن و جهت وزش باد در تهران که عموما غربی-شرقی است این محدوده از تهران آب و هوای پاکیزه و مطلوبتری نسبت به دیگر مناطق تهران دارا می‌باشد.

منطقه 22 شهرداری تهران با بالاترین میزان برج سازی و ارتفاع برج ها از 10 تا 42 طبقه منطقه پیش گام تهران است.

برخی از برج ها و پروژه های مهم منطقه 22 در زیر آمده است:

پروژه های مروارید شهر

پروژه رومنس منطقه ۲۲

پروژه ماهور منطقه ۲۲

پهنه B شهرک چیتگر

پهنه A شهرک چیتگر

برج های شمال همت

برای آشنایی بیشتر و معرفی پروژه های مطمئن منطقه ۲۲ به صفحه مربوطه مراجعه کنید. همچنین در صفحه بهترین تعاونی مسکن منطقه ۲۲ میتوانید با اطمینان بیشتری برای سرمایه گذاری در این منطقه طلایی اقدام کنید.

 

کاربر گرامی برای ثبت درخواست خود فرم زیر را پر کنید. باتشکر!